About US

AVOD A.Ş. 2003 yılında, HASAT BNO Group(kuruluş tarihi,1995)un sağlam temellerine dayanarak kurulan bir anonim şirkettir. Kuruluşu ile beraber HASAT BNO Group’un itici gücünü de alarak AVOD A.Ş., her türlü kurutulmuş sebze ve türevleri, sebze bazlı hazır yemek, tarımsal üretim, işleme, uluslararası satış ve pazarlama konusunda Türkiye’nin lider şirketlerinden biri olmuştur. 15.000 m² açık ve 5.000 m² kapalı alan ile yıllık 3.000 ton son ürün kapasitesi ile Türkiye kurutulmuş sebze ihracatının %20 lik kısmını gerçekleştirmektedir. ve Farmer`s Choice markası ile de iç piyasaya ürünler vermektedir.


Müşteri memnuniyetinin kaliteli ürün ve üretimden geçtiği felsefesine inanan AVOD A.Ş. tohum ithalinden son ürün paketlemesine kadar geçen tüm evrelerde profesyonel zirai ekim, üretim, kalite kontrol elemanları ile süreci başından sonuna kadar titizlikle takip etmektedir. Kurulmuş olan BRC ve IFS sistemleri üretimin uluslar arası standartlarda olmasını sağlamaktadır.


Ürünlerimiz, üretim şekli, hammaddelerin gördüğü işlem ve ürün çeşitlerine göre 5 ana gruba ayrılmıştır.

 

 

 

 

 

Ürünlerimizi kullanıldığı sektör bazında ele alırsak.

 

  • Endüstriyel üreticilere yarı mamul olarak giden ürünler
  • Restoran, otel, catering endüstrisine dağıtım yapan distribütör ve ithalatçılara giden nihai ürünler
  • Uluslararası zincirlere verilen perakende ürünler, şeklinde sıralayabiliriz.

 

AVOD A.Ş., sahip olduğu üretim ve depolama kapasitesi ile 5 kıtadaki müşterilerine tüm yıl boyunca kesintisiz olarak ürün sevkiyatı yapabilmektedir.
Firmamız güneşte kurutma işlemini Ege bölgesi'nin çeşitli köşelerine dağılmış kurutma istasyonlarında, kurutma sonrası aşamaları ise İzmir’deki ayda 200 ton işleme kapasitesine sahip işletmemizde gerçekleştirmektedir.


Gücü, deneyimi,  sektördeki mevcut iddiasıyla ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda AVOD A.Ş., Fırında Yarı Kurutulmuş Domates üretmek için gerekli atılımı gerçekleştirmiş ve fırın kurutma sistemini faaliyete geçirmiştir.


Bu sistem, üretim açısından yepyeni ve farklı bir teknoloji ifade etmektedir. Sistemin kurulması ile beraber şirketimizin önünde yepyeni bir yol açmıştır.
Oldukça yeni ve kaliteli kurutma sistemlerine sahip olan işletmemiz fırında kurutulmuş ürünler işlemeye devam etmektedir.


Uluslar arası düzeyde kabul görmek, bunu tutarlılıkla ve daha iyileştirerek sürdürmek için işletmemiz BRC ve IFS sistemine akredite olarak sistem sertifikalarını edinmiştir. Her biri profesyonel bilgi ve deneyimle donatılmış Kalite Güvence Ekibimiz bu hususta gerekli çalışmaları yapmış ve hali hazırda yapmaya devam etmektedir.